Dzisiaj jest piątek, 31 października 2014. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Straż Graniczna kusi ofertami. Na początek zarobisz 2 tysiące

2013-01-04 07:00:00 (ost. akt: 2013-01-03 16:56:33)

W 2013 roku Warmińsko-Mazurski Odział Straży Granicznej planuje przyjąć w swoje szeregi 118 osób. Nowo przyjęty do pracy funkcjonariusz Straży Granicznej może liczyć na płacę w wysokości około 2 tysięcy zł netto. Po zdobyciu doświadczenia i kolejnych kwalifikacji wysokość poborów oczywiście wzrasta.

Straż Graniczna kusi ofertami. Na początek zarobisz 2 tysiące

Autor: Straż Graniczna

W czasach kiedy na rynku pracy ciekawych i dobrze płatnych ofert brakuje, coraz więcej osób decyduje się, by swoje dalsze życie związać ze służbami mundurowymi. Jedną z ciekawszych ofert jest na pewno praca w Straży Granicznej. Warmińsko-Mazurski Oddział SG od 8 stycznia do 29 maja prowadzić będzie nabór kandydatów do służby.

Dokumenty należy składać w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 78. W roku bieżącym planuje przyjąć w swoje szeregi 118 osób. Obecnie na Warmii i Mazurach służy około 1200 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Oddział ochrania lądową granicę Polski z Federacją Rosyjską na odcinku blisko 200 kilometrów.

W poprzednim roku warmińsko-mazurski oddział przyjął do służby około 80 funkcjonariuszy. W tym liczba przyjęć ma się zwiększyć o prawie czterdzieści etatów.

— 118 osób, to nie jest wcale tak duża liczba, jak by się mogło wydawać — mówi por. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. — Jak Polska wchodziła do Unii Europejskiej, to wówczas mogliśmy mówić o potężnej liczbie przyjęć do pracy. Tegoroczne 118 osób, to wynik naturalnej potrzeby, wynikającej z ruchów kadrowych. Część funkcjonariuszy odchodzi na emeryturę, inni zamieniają pracę i by zachować płynność wykonywanych przez nas czynności potrzebujemy zasilić kadrę.

O tym, że w ostatnich latach, praca w Straży Granicznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, najlepiej pokazuje ilość składanych podań. W poprzednim roku warmińsko-mazurski oddział planował, że proces rekrutacji trwał będzie trzy miesiące. Szybko jednak swoje plany musiał zweryfikować.

— W ciągu zaledwie trzech tygodni wpłynęło do nas ponad 800 podań, czyli łatwo przeliczyć, że mieliśmy po dziesięciu kandydatów na jedno miejsce — twierdzi rzeczniczka SG. — U nas rekrutacja, to nie tylko przyjęcie dokumentów, to także rozmowa z każdym z kandydatów. Z racji, iż dokumenty każdy kandydat składa osobiście, fizycznie nie bylibyśmy w stanie sprawdzić poprawność składanych dokumentów, tak dużej liczby chętnych, dlatego zdecydowaliśmy o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji. Podobnego zainteresowanie spodziewamy się również w tym roku.

Na kandydatów do pracy w SG czeka dość długa i trudna droga rekrutacji. Samo złożenie dokumentów to dopiero początek. Następnie kandydat przechodzi m.in. testy z wiedzy ogólnej, językowe (do wyboru są języki: angielski, niemiecki francuski, ukraiński lub rosyjski), badania lekarskie ogólne, badania psychologiczne oraz musi poddać się badaniu wariografem. Nie oznacza to jednak, że dobrnęliśmy już do końca.

— Dodatkowo, nasze służby sprawdzają i weryfikują każdego, kto stara się o pracę w SG — informuje Justyna Szubstarska. — Do tego dochodzą jeszcze testy sprawnościowe, a jak pokazuje historia, wielu kandydatów właśnie na tym etapie odpada. Dopiero po spełnieniu tych wszystkich warunków jesteśmy przyjmowani do służby w Straży Granicznej.

To jednak nie oznacza, że od tego momentu jesteśmy już w pełni funkcjonariuszami Straży Granicznej. Po przyjęciu do służby jesteśmy kierowani do jednego z dwóch ośrodków szkoleniowych w Koszalinie lub Kętrzynie. Tam przez cztery miesiące przechodzimy szkolenie podstawowe, które kończy miesięczna praktyka w jednostce macierzystej.

— Następnie na kolejne cztery miesiące powracamy na szkolenie podoficerskie i dopiero po jego ukończeniu, już w stopniu kaprala, zaczynamy pracę w jednostce macierzystej — dodaje rzeczniczka W-M SG. — Tak więc od momentu przyjęcia do czasu rozpoczęcia pracy mija około dziewięciu miesięcy.

Długi i żmudny proces rekrutacji przyszłym funkcjonariuszom mogą wynagrodzić pobory. Nowoprzyjęta osoba może liczyć na trzyletnią służbę przygotowawczą oraz pensję, która wraz z niektórymi dodatkami, wynosi około 2 tys. zł netto. W tym czasie zdobywamy także doświadczenie zawodowe.

— Po tym okresie przechodzimy do służby stałej, co wiąże się z większą liczbą dodatków, a jeżeli do tego podnosimy swoje kwalifikacje i uzyskujemy awanse na wyższe stopnie, to wraz z tym wzrasta oczywiście nasze wynagrodzenie — kończy Szubstarska.
kmf

O pracę w Straży Granicznej mogą ubiegać się osoby, spełniające następujące kryteria:
posiadające nieposzlakowaną opinię, niekarane za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystające w pełni z praw publicznych, posiadające co najmniej średnie wykształcenie, posiadające zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowe podporządkować się dyscyplinie, dające rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, posiadające uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), które poddadzą się procedurze kwalifikacyjnej i zdadzą egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, wychodząc naprzeciw osobom zainteresowanym wprowadził telefoniczne zapisy kandydatów na rozmowę w komórce kadrowej. Dzwonić można od poniedziałku do piątku pod numery tel. (89) 750-30-23 lub (89) 750-34-93.

Źródło: Dziennik Elbląski

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ
Podziel się informacją, wyślij zdjęcia. Pisz: gazeta@dziennikelblaski.pl.

Komentarze 65 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. korupcja #1442825 | 178.56.*.* 19-07-2014 22:53

    a pracowałes(as) na budowie w mrozy,deszcze,sniezyce i rożne pizdziawy???!!!!!to prosze nie wypowiadajcie sie na ten temat,bo taka prace jak macie wy to ja biore na miekko!!!płakałes(as) kiedykolwiek,ze pracodawca nie wypłaca Ci pieniedzy i ma Ciebie za nic???!!!wiec prosze milczcie!!!idz do prywaciarza to bedziesz prosił SG na kolanach,żeby wrócic do nich!!!nocki to ja moge miec non stop!!!ja robie codziennie po 12h oczywiscie w sezonie i na najnizszej krajowej,bo przychodzi zima dostaje zaledwie 1000zł i musze z tego zyc z rodzina.urlop tez wykorzystuje wtedy kiedy nie mam prace,a nie wtedy kiedy chce!!!nie mam wolnego za nadgodz tak jak wy!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. korupcja #1442815 | 178.56.*.* 19-07-2014 22:38

    patrzysz na tych niektorych funkcjonariuszy do do niczego sie nie nadaja,no,ale jak poszedł po znajomosciach to i po kryminale sie dostanie.a pozniej strzela sobie w głowe bo psychicznie nie wytrzymuje.ale wyniki ze wszystkiego pozytywne.pewnie podmieniaja papiery i tak to wszysko przechodzi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. korupcja #1442809 | 178.56.*.* 19-07-2014 22:31

    starałem sie do WMOSG w styczniu 2013 roku,przeszedłem psycho,probna sprawnosciowke i na wariografie mnie udupili,tylko nie wiem za co?!nie miałem żadnych przygod w zyciu.mam takich znajomych ktorzy wypadali za kierownicy jak sie zatrzymywał i otwierał drzwi w aucie,handlowali prochami,a teraz patrze,że służa w SG.jak to mozliwe?!2 czerwca tego roku złożyłem dokumenty jeszce raz,przysłali mi odp,że maja lepszych kandydatow ode mnie.no i tez mam odbyta służbe wojskowa.szkoda słow,nie masz plecow to marne szanse,żeby sie dostac.znam takie sytuacje gdzie przyjeci sa po znajomosciach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. funk #1286089 | 81.190.*.* 03-01-2014 21:33

    jak nie dostaniesz wyzszej grupy, to jestes zblokowany z awansami na kilka nawet lat inni dostaja grupy i awansuja a TY stoisz w miejscu(za taka sama robote) zero kursow, zero rozwoju i na paszportach ciagle te same pyski

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. DERYT #1206854 | 31.174.*.* 28-09-2013 17:58

    MÓJ KUZYN PRACUJE I LEDWO ŁĄCZY KONIEC Z KOŃCEM, JEŹDZI STARYM GRATEM A O MIESZKANIU NIE MA MOWY. LEPIEJ WYJECHAĆ ZA GRANICĘ I SIĘ ŚMIAĆ. TYLKO STRES MAJĄ A DODATKI OWSZEM DLA "ZASŁUŻONYCH" NEPOTYZM JAK CHOLERA CHCIAŁEM IŚĆ ALE MI NIE POLECIŁ WIĘC WYJECHAŁEM I SIĘ CIESZĘ POZDRAWIAM

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  6. AGnieszka #1198663 | 80.226.*.* 16-09-2013 23:02

    A niech mi ktoś powie z wypowiadających się, które z was nie miało nigdy pracy gdziekolwiek poprzez znajomych? To jest nie do uniknienia. Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  7. gość !!! #1186898 | 83.20.*.* 01-09-2013 17:43

    witam czytałem poniższe komentarze i po nie kont są prawdziwe zgodzę się że trzeba skoczyć z poplecznictwem układami, znajomościami,rodzino itp wiele państwowych posad od wojsk, policji ,urzędów itp są tak załatwiane i dzięki temu wiele uzdolnionych ludzi bez znajomości nie ma szans na państwową posadę taka nasza rzeczywistość pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  8. miłośnik SG #1030892 | 91.199.*.* 22-03-2013 10:23

    SG - Same Garby lub Statystyki Górą, a praca - służba - ciężka i niewdzięczna. Awanse, dodatki i wyróżnienia są owszem ale tylko dla wybranych... a dla przeciętnego 20 zł za staż co roku. Cóż niestety sporo prawdy w poprzednich komentarzach...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  9. nepotyzm mnie zabija #1014540 | 84.10.*.* 07-03-2013 14:12

    P.S.I jeszcze jedna wskazówka - im lepsze masz dokumenty,wiedzę,wykształcenie to tym gorzej jesteś tam postrzegany. Po przeczytaniu jednej z moich opinii od światowej sławy kryminalistyki dopiero przestał silić się na złośliwości i "dyplomatyczne" ubliżanie jeden z tych,którzy przyjmowali moje dokumenty.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  10. nepotyzm mnie zabija #1014530 | 84.10.*.* 07-03-2013 14:03

    Brałem udział w naborze do tej formacji. Jednym słowem - parodia. Na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałem "aha" na informacje o taktyce kryminalistycznej,gdzie na pewno ta wiedza się przydaje przy przeszukaniu,przesłuchaniu,innych czynnościach procesowo-kryminalistycznych. A etatów swego czasu było full do Wydziału Operacyjno-Śledczego i nie było kandydatów z odpowiednią wiedzą,wykształceniem.Dodam,że znajomości żadnych nie posiadam. Ci ludzie nie wiedzieli o czym mówię,nie byli zainteeresowani żadną wiedzą. A tak nawiasem mówiąc - same rodziny tam pracują,na etatach cywilnych także. Nie mają tego,co ty wykształcenia,wiedzy,ale pracę otrzymali. Powodzenia!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. funkcjonariusz #947257 | 89.228.*.* 10-01-2013 18:02

      kazdy masz szanse sie dostac fakt ten co ma plecy bedzie pierwszy ale jednego nie przyjmuja he. a co wiecej zapierd.... trzeba jak wszedzie plus jeden dla kobiet nie musza sie zastatawiac w co się ubrac bo kazdy ma ten sam wzor ubranka heheh narta

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. jajkoSG #946787 | 83.6.*.* 10-01-2013 13:10

      "— Po tym okresie przechodzimy do służby stałej, co wiąże się z większą liczbą dodatków, a jeżeli do tego podnosimy swoje kwalifikacje i uzyskujemy awanse na wyższe stopnie, to wraz z tym wzrasta oczywiście nasze wynagrodzenie — kończy Szubstarska." CYTAT ROKU hahahahahah

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    3. FUNKCJONARIUSZ SG #944774 | 31.175.*.* 08-01-2013 23:07

      Jestem funkcjonariuszem SG w W-MOSG. Jestem zaskoczony podanymi zarobkami. Z tego co wiem, na kursie zarabia się około 1700 zł, a po kursie suma ta wzrasta o jakieś 200 zł. Dużo ludzi przychodzących do służby nie ma pojęcia na czym polega słuzba na granicy. A nie jest to łatwe i przyjemne zajęcie. Na prawdę trzeba lubieć pracę w terenie. Służba w święta, weekendy. W dzień i w nocy o różnych godzinach. Bez względu czy pada deszcz czy śnieg. Z perspektywy osoby stojącej z boku i nie znającej zagadnienia wydaje się, że nie ma lepszej pracy. W rzeczywistości jest całkowicie inaczej. Jest to przykre, jak czyta się wypowiedzi osób, ktore pracę tą znają jedynie z filmów, opowieści czy czasopism. Ale jedno jest pewne. Nie jest tak różowo, jak by się to wydawało.

      Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. nowa #941741 | 83.25.*.* 06-01-2013 15:20

        naprawdę aż tak źle jest? bo ja się zastanawiam nad pójściem do SG w tym roku, zawsze chciałam robić w policji, ale z racji, że znam rosyjski i mieszkam dość blisko granicy to pomyślałam o SG...

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

        1. emeryt #939400 | 37.30.*.* 04-01-2013 22:10

          Bzdóra bzura i pani rzecznik i pewna pani naczelnik pewnego wydziału wypowiadająca sie w tv mówia same bzdury to co piszecie ponizej to jest sama prawda a dodajac do tego brak kadry zarządzające orac prywatne rozgrywki pomiedzy oficerami to mamy odpowiedz na to po co jest zatrudnianych tylu nowych funkcjonariuszy. Nie dajcie sie omamic zarobkami zgnoja was na samym poczatku a i tak kariere zrobia tylko ci z rodziny wiec zastanówcie sie czy warto. Jedna wielka bzdura. Szkoda gadac prosze przeanalizować niektórych kariery gzie po 3 latach zostaje sie oficerem, naczelnikiem itp. a ludzie po 30 latach zmuszani sa do odejscia na emeryture. Szacunek dla zwykłych cywilnych pracowników bo bez nich panie i panowie oficerowie byscie zgineli.

          Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. kk #938621 | 178.235.*.* 04-01-2013 13:50

            mandaty sie w to wliczaja??

            Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

            1. kuna #938564 | 84.162.*.* 04-01-2013 12:53

              Panie England,my jestesmy w Polsce a nie na zachodzie , my musimy na nasz dobrobyt jeszcze ze 25-lat pracowac .Tu nie pomoze zaden cud taka jest ekonomia.

              Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

            2. hamanka #938547 | 37.109.*.* 04-01-2013 12:41

              a ja powiem tak;znajomosci mam,zawsze chcialm sluzyc ale pierdole nasza polske i dupy nastawiac za nia hehe pozdro dla kumatych:P

              Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

            3. ENGLAND #938454 | 81.190.*.* 04-01-2013 11:24

              Jeżeli chodzi o zarobki to na zachodzie na dzień dobry masz ok. 6000 tyś zł a jak masz fach w ręku i jesteś fachowcem to nawet 3x tyle. Byłem widziałem wiem co pisze.

              Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

              1. ols #938414 | 77.254.*.* 04-01-2013 11:04

                eee, widziałem temat z bliska, żaden szał....

                Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

              2. xxx #938384 | 81.190.*.* 04-01-2013 10:39

                jeszcze niech ktos sobie doliczy dojazdy z olsztyna pod granice waskimi drogami .dodatkowy czas i kasa .

                Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                1. ziomal #938383 | 89.228.*.* 04-01-2013 10:38

                  Widzę że sami "mundurowi" się wypowiadają, ja napisze kilka słów, polakowi jeszcze nikt ale to nikt nie dogodził. Dają pracę , a tutaj wszystko wiedzący już piszą, trzeba mieć plecy, małą płacą, trzeba jechać na szkolenie.Ludzie gdzie Wy żyjecie , do roboty i nie beczeć jak te barany !

                  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                2. matii #938359 | 83.9.*.* 04-01-2013 10:17

                  musi poddać się badaniu wariografem ----Niby czemu co zadadzą pytanie czy będzie brać łapówki ???

                  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                  1. jarecki 100% racji #938331 | 88.156.*.* 04-01-2013 09:42

                    TO chyba się nigdy nie skończy te poplecznictwo

                    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  2. jarecki #938310 | 04-01-2013 09:11

                    i po co te bzdurne artykuły??!!! bez garba nawet nie składaj papierów do żadnej służby mundurowej....i tyle w temacie pierdzielenia bzdur...

                    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                    1. Enej #938306 | 178.36.*.* 04-01-2013 09:04

                      Donald nie potrafi rządzić z tym ,że ta reforma jest dobra( no ja proponowałbym 30 lat pracy mundurowym) ...oczywiste jest,że każdy chciałby mało robić ale zarobic ale nie porównuj pracy w Policji do zapier...w Michelinie ,ponadto do Policji nie powinno sie iśc dla kasy tak jak sugerujesz ale dla chęci służenia społeczeństwu , to powinna być praca dla ludzi z pasja a nie takich ,którzy myślą o pieniądzach i szybkiej emeryturce...

                      ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                      1. Mundurowy #938286 | 88.156.*.* 04-01-2013 08:40

                        W 2006 roku przyjmowałem się do policji. Wtedy kwiat polskiej młodzieży zarabiał kasę w Anglii i Irlandii. Ja niestety miałem już rodzinę i musiałem szukać pracy w Polsce. I tak jak w 2002,2003,2004 odprawiali mnie z kwitkiem tak w 2006 gdy zdesperowany nastawiony na niepowodzenie poszedłem na rekrutacje tak przeżyłem szok jak dosłownie przepychali nas na kolejnych etapach. Najlepsza była sprawnościówka gdzie zawsze odpadało najwięcej to w 2006 tych co nie przeszli zawołali już z szatni jeszcze raz i puścili wszystkich. Ale tak było tylko przez krótkie trzy lata 2005-2008. Potem w Anglii się spaprało ludzie potracili robotę i zaczęli wracać i znów w służbach mundurowych zrobiło się gęsto od chętnych. Teraz z kolei służby mundurowe znów mają mały problem ponieważ rząd Donalda Tuska zniósł wcześniejsze emerytury dla zatrudnionych od tego roku. Na razie jeszcze jest spokój ale rok dwa i zacznie brakować chętnych. No może w Warmińsko-Mazurskim będzie chętnych bo tu roboty nie ma ale mam ziomków w Poznaniu np gdzie ludzie nie pójdą tyrać na ulicę przez 25 lat. Owszem rozumiem że 15 lat to rzeczywiście było za krótko ale Panie Tusk jakPan zabierasz przywileje emerytalne to daj Pan więcej grosza. Na zachodzie owszem mundurowi robią 25 lat ale za godne pieniądze i socjal. A tu już niema nic coprzyciągnie ludzi do służby ani kasa ani przywileje. Bo przyjdzie taki do policji popracuje za dwa koła miże z rok ipomysli: Kurde po co ja sie tu użeram? Swiątki piątki niedziele i święta i nocki w robocie, pieniądze marne,przełożeni się wyżywają... za 2000zł to ja tu 25 lat się nie będę wypalał. Wole do Michelina iść opony kulać. Po drugie wyobrazciesobie patrol policji gdzie jeden pójdzie na emeryturę po 15latach bo go przyjęli w grudniu 2012 a drugi po25latach bo go przyjęli w styczniu 2013. I będzie tak: Ty idz rób ja tomam w nosie boja tu musze25 lat tyrać...."

                        Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

                        1. on #938280 | 164.126.*.* 04-01-2013 08:29

                          Hyc w mundur,hyc w ciążę,wychowujemy dziecko za pieniądze podatników,potem z rok,półtora lewego zwolnienia i niczym gwiazda wracamy do pracy z której nic nas nie wyrzuci.Po prostu raj :)

                          Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                          1. ZUS #938259 | 80.53.*.* 04-01-2013 07:54

                            ... i 100% płatne zwolnienia ! achchchch

                            Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                            1. Ciągły rozwój aparatu administracji #938257 | 83.23.*.* 04-01-2013 07:53

                              pomimo takiego kryzysu to już wiem po co między innymi VAT 23% i tyle podatków.

                              Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                            2. obyvatel #938256 | 164.126.*.* 04-01-2013 07:52

                              Jak oceniacie,ilu z tych 188-tu zatrudnionych dostanie się zwyczajnie z ulicy i bez koneksji?Bez pomocy zatrudnionej tam wcześniej rodziny i znajomych ?Ja obstawiam,że może gdzieś w małej miejscowości ze dwie,może trzy.W Olsztynie bez szans.2 tysiące netto na początek to jak na Olsztyn kupa kasy i na te stołki czekają odpowiednie osoby odkąd tylko zaczęły się plotki o zatrudnieniu nowych osób.Życzę powodzenia tym bez pleców może popsujecie komuś szyki :).

                              Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                              1. a jak zwyklak się dostanie #938242 | 88.156.*.* 04-01-2013 07:32

                                Bo troche zwykłych bez garba przyjmą to sie wkurza w tej robocie bo mimo tego że on się stara i pracuje lepiej to i tak awansują garbusa. Tak jest wszędzie: WPolicji Wojsku Służbie więziennej w Straży Granicznej na 100% też....

                                Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                              2. olo #938237 | 31.182.*.* 04-01-2013 07:28

                                Teraz potrzebują bo już na nowych zasadach minimum 25 lat służby i wiek 55 lat więc jak masz 20 lat to przepracujesz 35 lat żeby dostać emkę. Podziękowania dla Tuska i jego bandy.

                                Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                              3. cywil #938229 | 31.135.*.* 04-01-2013 07:05

                                Prawda jest taka że potrzebne są znajomości idą tam ''garbusy'' bo normalny kandydat nie ma szans........